Kutsete välimus on väga oluline detail kogu peo tervikust, aga veelgi olulisem on see, mis kutsetel kirjas on. Iga pulm on küll erinev, kuid toome siinkohal välja mõned nõuanded, mida võiks pulmakutsetele kirjutada.
Kes?
Esiteks tuleks otsustada, kas soovid teha külalistele nimelised kutsed või saavad kutsed olema identsed. Mõlemal variandil on omad plussid ja miinused, peate lihtsalt valima, kumb Teile rohkem sobib.
Nimelised kutsed lisavad kindlasti kutsele personaalsust ja kutse saajal on erilisem tunne saada oma nimega kutset. Samuti aitavad nimelised kutsed vältida segadust sellega, kes päriselt peole kutsud on. On juhtumeid, kus ilma nimeta kutse saajad haaravad peole kaasa ka vanaemad ja tädid, keda tegelikult külaliste nimekirja arvestatud ei oldud.
Identsed kutsed hoiavad ära palju vaeva kutsete organiseerimisel ning laiali jagamisel, sest sa ei pea muretsema, et kutsed omavahel sassi läheksid. Samuti on ilma nimedeta kutsed soodsamad, sest disaineril ei ole vaja kutseid eraldi personaliseerida ja ka näiteks ümbrikutele eraldi nimesid peale kirjutada.
Identsed kutsed on ka valik siis, kui soovid oma kutse teksti teha fooliumtrükis, sest selle lahenduse korral ei saa kutsetel teha personaliseeringuid.
Millal?
Väga oluline detail, mis tuleks kindlasti kutsele lisada, on tseremoonia ning peo toimumise kuupäev ning kellaaeg. Märkida tuleks seda, mis kell tseremoonia algab, aga ka see, mis kell peaksid külalised kohal olema. Kindlasti tuleks varuda aega, et kõik saaksid rahulikult koguneda ja ennast õigeks ajaks õigesse kohta valmis sättida.
Kui peol osalevad ka välismaalased, tuleks kuupäev kirjutada kutsele nii, et see oleks kõigile üheselt mõistetav.
Märgi kutsele kindlasti ka ära, kuidas ning mis ajaks soovid saada külaliste RSVP teateid, ehk infot selle kohta, kes on tulemas ning kes mitte.
Kus?
Kindlasti tuleks kutsele ära märkida asukoht, kuhu tuleb külalistel tulla. Märgi ära nii tseremoonia toimumiskoht ning kui pidu toimub pärast kuskil mujal, siis tuleks ka selle toimumiskoht kutsele kirja panna.
Soovitav on asukoht märkida võimalikult täpselt, sest Eestis on mitu sama või väga sarnase nimega kohta, seega märgi kindlasti ära näiteks maakond.
Lisainfo
Lisaks eelnevale on veel väga palju olulist infot, mida võib külalistel juba enne pulma tarvis teada olla. Näiteks:
- Kas on tarvis majutust? Kui jah, siis kas see on pruutpaari poolt, või tuleks see igal ühel ise eelnevalt organiseerida?
- Kas peokohta käivad organiseeritud bussid?
- Kas peole on oodatud lapsed?
- Kas pruutpaar soovib lilli ning kui soovib, siis milliseid?
- Mida pruutpaar kingiks soovib?
- Milline on dress code?
- A la carte menüü lahenduse korral, kas tuleb valik teha eelnevalt? Kuidas oma (eri-)soovidest teada anda
- Kuhu pöörduda erinevate küsimuste korral?
- Kas on pulmakorraldaja?
Ja nii edasi..
Nagu näha, on infot palju ning selleks et vältida üleküllastumist ja info kaotsi minekut, tuleb disainilahendus hoolikalt läbi mõelda. Tihti kasutatakse kutsel lisainfo jaoks lisalehte, et hoida kutse disain puhas ning esteetiline.
Hea alternatiiv on ka teha oma pulmadele veebileht, mille aadressi kirjutad kutsele. Veebilehel on ruumi info jaoks oluliselt rohkem ning seal saab jooksvalt infot lisada ja täiendada. Samuti saab veebilehe kaudu väga lihtsalt korraldada ära RSVP ja menüüga seotud küsimused. Kui soovid oma pulmadeks personaalset veebilehte, siis saame Sind sellega aidata!
Loodame, et saite häid mõtteid oma pulmakutsete tegemiseks! Kui vajad abi, kirjuta meile SIIN ning aitame rõõmuga!